Bizden Haberler

MAÜ REKTÖRLÜĞÜ’NE GENEL BAŞKANIMIZ AHMET AĞIRAKÇA ATANDI / 18.03.2015
Yükseköğretim Kurulu'nun önerdiği adaylar arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan rektör atamalarında, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne, Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Ağırakça seçildi.

 

Vekil Rektör olarak göreve geldiği günden beri, gerek üniversitenin fiziki ve altyapı sorunlarının çözümü gerekse Mardin’in tanıtımı ve akademik alanlarda yaptığı önemli hizmetleriyle adından söz ettiren Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın Artuklu Üniversitesi Rektörü olarak atanması, üniversite çalışanları, öğrenciler ve Mardin Sivil Toplum Kuruluşları arasında büyük bir sevinçle karşılandı.

 

Makamında idari ve akademik personelin tebriklerini kabul eden Prof. Dr. Ağırakça, bundan sonraki dönemlerde üniversiteye ve Mardin’e, hak ettiği itibarı kazandırmak için büyük bir özveri içinde mücadelesini sürdüreceğini ifade etti.

 

Geçtiğimiz ayda üniversite bünyesinde yapılan Rektörlük seçimlerinde en yüksek oyu alan Ahmet Ağırakça Yüksek Öğrenim Kurumu 2547 Sayılı YÖK Kanunu'nun 13’üncü maddesi uyarınca, adaylar arasından birinci olarak Cumhurbaşkanlığına önerildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önerilen 3 aday arasından atamasını gerçekleştirdi.

 

Derneğimizin genel başkanlığı görevini sürdüren Saygıdeğer Hocamız Prof.Dr.Ahmet AĞIRAKÇA'yı tebrik ediyor, asaleten atandığı rektörlük görevinde başarılarının devamını diliyoruz. 

 

AKADEMİ DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU