Arapça Öğretim Metotları Seminerleri

Arapça öğretmenlerinin daha nitelikli bir dil dersi sunabilmesi için Akdemistanbul bünyesinde Arapça öğretmenlerine yönelik Arapça Öğretim Metotları seminerleri verilmektedir. Güz döneminde ayda bir, yaz döneminde ise yoğunlaştırılmış olarak sunulan seminerlerde Arapça öğretim becerilerine yönelik alanın uzman hocaları uygulamalı seminerler sunmaktadır.

Akademi Derneği olarak Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Arapça öğretmenlerine yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim programlarına da katkı sağlanmakta, her yıl yaz döneminde öğretmenlere tematik öğretim metotları seminerleri sunulmaktadır.

Her sene yaz aylarında Arapça öğretmen adaylarına yönelik olarak yoğunlaştırılmış “Arapça Öğretim Teknikleri” seminerleri sunan Akademi Derneği, bu seminerlerde başarılı olan öğretmen adaylarına belli yerlerde staj yapma ve geleceğin kaliteli bir Arapça öğretmeni olma imkanını da sunmaktadır. Akdem Arapça Öğretmen Akademisi uzman kadrosunun danışmanlığında yürütülen eğitimlere yoğun başvuru yapılmaktadır.